Rezultatele obtinute la etapa locala
a Olimpiadei de Chimie
Municipiul Arad, 3 decembrie 2010

Nr. crt.
Numele si prenumele
Clasa
Scoala de provenienta
Profesor coordonator
Punctaj
Observatii
Clasa a VIII-a
1
Gal Robert
8
Sc. Gen. nr. 5 Arad
Lupsa Liliana
94
Calificat
2
Bazili Giliano
8
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Florea Dorina
92,5
Calificat
3
Sturz Ana-Maria
8
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
85
Calificat
4
Suciu Dragos
8
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
82
Calificat
5
Imbarus Claudia
8
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
80,5
Calificat
6
Augustinov Kerstin
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
80
Calificat
7
Sīrbu Claudiu
8
Sc. Gen. Nr. 12 Arad
Tabuia Melania
76
Calificat
8
Bodea Coralia
8
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Florea Dorina
73
Calificat
9
Ciubotaru Nicoleta
8
Sc. Gen. Andrei Saguna
Bataran Florica
69,5
Calificat
10
Roman Roxana
8
Sc. Gen. "Aurel Vlaicu" Arad
Malita Cornelia
65
Calificat
11
Pescaru Bogdan
8
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
64,5
Calificat
12
Isac Alexandra
8
Sc. Gen. "Aurel Vlaicu" Arad
Malita Cornelia
63
Calificat
13
Takacs Bettina
8
Sc. Gen. "Aurel Vlaicu" Arad
Malita Cornelia
63
Calificat
14
Miclea Maria
8
Sc. Gen. Nr. 22 "Caius Iacob" Arad
Ungur Corina
61
Calificat
15
Sīrb Laura
8
Sc. Gen. "Mihai Eminescu" Arad
Ienciu Monica
61
Calificat
16
Lamoly Melinda
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
60
Calificat
17
Matei Raluca
8
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
57
Calificat
18
Pop Iuliu
8
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
56,5
Calificat
19
Guranda Enisia
8
Sc. Gen. "Mihai Eminescu" Arad
Ienciu Monica
56
Calificat
20
Moldovan Larisa
8
Sc. Gen. "Mihai Eminescu" Arad
Ienciu Monica
53
Calificat
21
Groza Bianca
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
52
Calificat
22
Bandl Gertrude
8
Sc. Gen. "Fratii Neuman" Arad
Fabri Florina
48
Calificat
23
Bacos Carla
8
Sc. Gen. Fāntānele
Bompa Silvia
44
Calificat
24
Turle Roxana
8
Sc. Gen. "Avram Iancu" Arad
Ioanes Marius
44
Calificat
25
Miron Cristina
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
41,5
Calificat
26
Marta Iasmina
8
Sc. Gen. "Avram Iancu" Arad
Ioanes Marius
32
27
Rus Antonia
8
Sc. Gen. "Mihai Eminescu" Arad
Ienciu Monica
30,5
28
Pop Adelina
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
30
29
Gerocs Timea
8
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
27
30
Simonca Elisei
8
Sc. Gen. "Avram Iancu" Arad
Ioanes Marius
27
31
Oarcea Gabriel
8
Sc. Gen. "Avram Iancu" Arad
Ioanes Marius
25
Clasa a IX-a
1
Baul Bianca
9
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Avram Adela/Crisan Cristina
99
Calificat
2
Brutiu Bogdan
9
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
99
Calificat
3
Olar Bianca-Alina
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
98
Calificat
4
Peia Denisia
9
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
93
Calificat
5
Dragos Denisa
9
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
92
Calificat
6
Gulyas Beatrix
9
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
92
Calificat
7
Robea Cristian
9
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
92
Calificat
8
Olar Simona
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
86
Calificat
9
Popica Sergiu
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
85
Calificat
10
Vesa Cristian
9
Liceul Teologic Baptist "Alexa Popovici" Arad
Ghergar Lucia
84
Calificat
11
Jorza Dan-Stefan
9
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Avram Adela
79,5
Calificat
12
Madosa Daiana
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
79,5
Calificat
13
Martinas Abel
9
Liceul Teologic Baptist "Alexa Popovici" Arad
Ghergar Lucia
79,5
Calificat
14
Popa Georgiana
9
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
79
Calificat
15
Tomai Radu
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Raveanu M.
79
Calificat
16
Brāndas Gina
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
75
Calificat
17
Danciu Rebeca
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
73
Calificat
18
Szanto Daniel
9
Liceul Teologic Baptist "Alexa Popovici" Arad
Ghergar Lucia
64,5
Calificat
19
Aioanei Casian
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
63
Calificat
20
Buchter Dominic
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
58
Calificat
21
Pielea Andrei
9
Liceul Teologic Baptist "Alexa Popovici" Arad
Ghergar Lucia
58
Calificat
22
Gānguta Alexandra
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
53
Calificat
23
Gaie Cristian
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
52
Calificat
24
Pasaroiu Alina
9
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
52
Calificat
25
Gheorghita Andreea
9
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
46
Calificat
26
Damian Denisa
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
45
Calificat
27
Calbeaza Cristian
9
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
44
Calificat
28
Talpes Raul
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
41
Calificat
29
Iakob Patricia
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
32
30
Purda Simina
9
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
32
31
Simon Timea
9
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Rogoz Mariana
29
32
Rautu Lucian
9
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
27
33
Cozmolici Alexandrina
9
Grup Sc. Ind. "I. Maniu" Arad
Pavel Steluta
25
34
Trutiu Bianca
9
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
25
35
Iudik Peter-Beniamin
9
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Rogoz Mariana
22
Clasa a X-a
1
Prundan Ionel-Cristian
10
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Niculae Anca
100
Calificat
2
Sima Sergiu
10
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
100
Calificat
3
Olar Catalin
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
98
Calificat
4
Totorean Roxana
10
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
87
Calificat
5
Maier Andreea
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
74
Calificat
6
Oras Madalin
10
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
69
Calificat
7
Murvai Robert-David
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
56
Calificat
8
Mesesan Naomi
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
55
Calificat
9
Siskia-Szabo Lilla
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
55
Calificat
10
Radoi Ronela
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
50
Calificat
11
Pop Dana
10
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
48
Calificat
12
Kurunczi-Papp David
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
38
Calificat
13
Panc Valentina
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
31
Calificat
14
Bondar Laura
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
28
Calificat
15
Smeu Julia
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
27
Calificat
16
Igret Sabrina
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
25
Calificat
17
Csillag Attila
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
23
Calificat
18
Anca Beniamin
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
19
19
Nagy David-Krisztian
10
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
19
20
Mihailovici Ioan-Alexandru
10
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Herlo Gheorghe
17
21
Mititi Ciprian
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
17
22
Augustinov Elvyne
10
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
16
23
Bria Alexandra
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
16
24
Pīrv Michael
10
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
15
25
Nadaban Dan
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
13
26
Onica Andrei
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
13
27
Vrabiev Valentina
10
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
13
28
Bulz Floarea
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
12
29
Brait Emanuela
10
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
10
30
Muntoi Daniel
10
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Fetea Teodora
10
Clasa a XI-a
1
Bran Diana-Maria
11
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Avram Adela
100
Calificat
2
Centean Teodora
11
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Novac Doina
95
Calificat
3
Achim Lavinia
11
Liceul Teoretic "A. M. Guttenbrunn" Arad
Dan Rotariu
89
Calificat
4
Visaoan Laura
11
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Crisan Cristina
89
Calificat
5
Nadaban Andreea
11
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Stan Flavina
84
Calificat
6
Ratoi Ionel-Gabriel
11
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
78
Calificat
7
Kurunczi-Papp Konrad
11
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
41
Calificat
8
Vamos Timea
11
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
30,5
9
Tulbure Ana Maria
11
Grup Sc. De Transp. Auto "H. Coanda" Arad
Ghinga Radu
25
10
Veres Beata
11
Gr. Sc. "Csiky Gergely" Arad
Hadnagy Eva
24
Clasa a XII-a
1
Tociu Laura
12
Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
Avram Adela
97
Calificat
2
Gianga Tiberiu
12
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Lazea Marius
94
Calificat